13 lutego 2020

Śladami Jerzego Riegla w 10-tą rocznicę Grupy Miłośników Kadru

5 marca o godz. 18.00 zaprezentujemy prace Grupy Miłośników Kadru, która to spotyka się w przestrzeni Muzeum już od 10 lat.

7 lutego 2020

Lech Szymanowski - Notatki z prowincji - fotorelacja

6 lutego otworzyliśmy wystawę prac Lecha Szymanowskiego. Dziękujemy za tak liczne przybycie.

22 stycznia 2020

Światłoczułe pocztówki z ferii

Dzieci wraz z opiekunami zapraszamy na warsztaty z tworzenia  pocztówek, które będą powstawać w ciemni fotograficznej w technice luksografii. Tak przygotowaną kartkę można wysłać swoim bliskim z zimowego wypoczynku.

21 stycznia 2020

Lech Szymanowski - Notatki z prowincji

6 lutego 2020 roku o godz.18:00 zapraszamy na otwarcie wystawy prac Lecha Szymanowskiego. Notatki z prowincji to kronika zapomnianego świata w dziwnym stadium pomiędzy trwaniem a rozpadem. Szymanowski konsekwentnie zapisuje w swoim wizualnym notatniku raport z rzeczywistości, która wydaje się istnieć w formie niezmiennej od wielu dekad.

20 grudnia 2019

Andrzej Maziec - Ocalić od zapomnienia - film i publikacja

W 2019 roku, w ramach inicjatywy MIASTO LUDZIE WOLNOŚĆ, został zrealizowany projekt przywołujący twórczość zmarłego bydgoskiego fotografa - Andrzeja Maźca. Przygotowano wystawę, która odwołuje się do jednego z konceptu artysty, film o nim, a całość wieńczy publikacja.

18 grudnia 2019

Dni wolne w Muzeum

Informujemy, że od 23 grudnia do 6 stycznia Muzeum będzie nieczynne. W nowym roku widzimy się 7 stycznia.

17 grudnia 2019

15-lecie Muzeum Fotografii

13 grudnia świętowaliśmy 15-ste urodziny naszego Muzeum. Z tej okazji przygotowaliśmy wystawę prac fotografów blisko związanych z Muzeum. Dziękujemy za tak liczne przybycie i wspólne świętowanie. Mamy nadzieję, że będziemy dalej razem działać, przynajmniej przez kolejne 15 lat.

1 grudnia 2019

Stan skupienia - wystawa fotografii – 15-lecie Muzeum Fotografii

13 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na uroczystość z okazji 15. urodzin Muzeum Fotografii. W ramach tego wydarzenia otworzymy wystawę prac fotografów blisko związanych z Muzeum. Swoje prace zaprezentują: A. Blachowski, D. Gackowski, W. Jurkiewicz, A. Juszkiewicz, M. Noniewicz, Ł. Ułanowski, P. Wieczorek, W. Woźniak,  J. Ziółkowski.

30 listopada 2019

Promocja albumu "Spotkanie z Mariną Abramović” - fotorelacja

29 listopada odbyło się spotkanie z Wojciechem Woźniakiem, który opowiadał o pracy nad fotorelacją z wizyty Mariny Abramović w Polsce.

26 listopada 2019

Promocja albumu "Spotkanie z Mariną Abramović”

29 listopada o godz. 18:00 zapraszamy na prezentację albumu fotografii Wojciecha Woźniaka, który był jedynym fotografem towarzyszącym artystce w Polsce w ramach wystawy „The Cleaner” w 2019 r. Fotograf dokumentował działania związane m.in. z przygotowaniem wystawy czy oficjalnymi spotkaniami.