19 września 2017

Festiwal Filmowy Przeźrocza

Od 28 września do 1 października odbędzie się trzecia edycja bydgoskiego festiwalu filmowego skierowanego do miłośników kina artystycznego.
Festiwal Filmowy „Przeźrocza” przedstawia nowe nurty w polskim kinie dokumentalnym jednocześnie silnie odwołując się do filmowych, także bydgoskich, tradycji sztuki dokumentu. Jako partnerzy festiwalu, szczególnie zapraszamy na spotkanie autorskie z Markiem Noniewiczem oraz warsztaty fotografii dla dzieci.

18 września 2017

Wernisaż prac absolwentów 8. edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii

29 września odbędzie się prezentacja prac dyplomowych absolwentów 8. edycji Bydgoskiej Akademii Fotografii. Wystawa stanowi zwieńczenie ich całorocznej pracy – zmagań z różnymi gatunkami i technikami fotografowania – pod okiem wykładowców i promotorów. Wernisaż odbędzie się o godz. 19.00.

16 września 2017

Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Od października ruszamy z warsztatami również dla naszych pociech. Roczne zajęcia z fotografii prowadzić będzie Dom Kultury APK.

15 września 2017

Rekrutacja do Bydgoskiej Akademii Fotografii

Od października rusza kolejna IX edycja Bydgoskiej Akademii Fotografii. Jest to roczny, intensywny kurs fotografii. Zapraszamy do udziału w praktycznych zajęciach obejmujących różne zakresy tematyczne, spośród których wymienić można: portret, krajobraz, dokument, architekturę, akt i wiele innych.

14 września 2017

Święto Szlaku TeH2O TehoFest

16 września zapraszamy wszystkich na obchody Święta Szlaku TeH2O TehoFest! Każdy z 15 obiektów przygotował ciekawe atrakcje. My zapraszamy już na 12.30.

29 sierpnia 2017

"Mam lustrzankę dla początkujących" we wrześniu

Po wakacjach wracamy do naszych stałych warsztatów. We wrześniu zapraszamy wszystkich fotograficznych nowicjuszy na kurs "Mam lustrzankę". Na zgłoszenia czekamy do 12 września.

3 sierpnia 2017

Fotografia i film w Szkole Policealnej

Niepubliczna Szkoła Plastyczna Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy prowadzi nabór na rok szkolny 2017/2018. Jedną ze specjalności jest fotografia i film.

2 sierpnia 2017

Warsztaty cyjanotypii

W sierpniu zapraszamy na warsztaty jednej z pierwszych XIX wiecznych technik fotograficznych. Dzięki tej metodzie możemy stworzyć obraz „cienia” płaskich przedmiotów (liście, pióra, ptaków itp.) na niebieskim tle. Wykorzystywany jest w tym celu specjalnie przygotowany papier, posiadający właściwości światłoczułe.

31 lipca 2017

Warsztaty fotografii krajobrazowej

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne, które odbędą się 19 - 20 sierpnia. Warsztaty fotografii krajobrazowej to doskonała propozycja dla wszystkich fotografujących podczas wakacyjnych wojaży.

31 lipca 2017

Wakacyjne przeglądy portfolio

W imieniu Bydgoskiej Akademii Fotografii zapraszamy miłośników fotografii na darmowe konsultacje, podczas których poddamy konstruktywnej ocenie Wasz fotograficzny dorobek.