21 grudnia 2021

Szukasz pomysłu na prezent - Voucher edukacyjny

Nie masz pomysłu na prezent dla pasjonata fotografii?

Wybierz ofertę edukacyjną Muzeum i wykup voucher na warsztaty do zrealizowania przez rok od daty zakupu.

Vouchery do nabycia w Muzeum Fotografii i Centrum Szkoleń i Certyfikacji WSG

16 grudnia 2021

Święta i Nowy Rok

Wszystkim sympatykom Muzeum Fotografii życzymy zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, oraz spełnienia wszystkich planów w Nowym Roku 2022!

W dniach od 20 grudnia do 8 stycznia Muzeum Fotografii będzie zamknięte dla zwiedzających zapraszamy od 11 stycznia.

Przypominamy również że w związku z sytuacją pandemiczną wizyty w Muzeum należy umawiać wcześniej telefonicznie, lub mailowo.

7 grudnia 2021

Oferta pracy: koordynator/koordynatorka

Szukamy nowej osoby do zespołu na stanowisko koordynatora/koordynatorki. Na zgłoszenia czekamy do końca roku.

30 listopada 2021

Wprowadzenie do cyjanotypii - warsztaty

Zapraszamy do udziału w grudniowych zajęciach z cyjanotypii. Zajęcia odbędą się 14 grudnia.

20 listopada 2021

Zwiedzanie muzeum

Zapraszamy do zwiedzania naszej ekspozycji w nowym budynku przy ul. Karpackiej 52.
Aby nas odwiedzić, należy wcześniej umówić się telefonicznie lub mailowo - zwiedzanie wyłącznie z przewodnikiem.

19 listopada 2021

Światłoczułe kartki - warsztaty rodzinne

Dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami zapraszamy do udziału w warsztatach z luksografii. Zajęcia odbędą się 4 grudnia.

9 listopada 2021

Transfer polaroida - warsztaty

Mimo olbrzymiej ekspansji technologii cyfrowych, fotografia natychmiastowa nie zniknęła z fotograficznego uniwersum. Ocalenie przez Floriana Kapsa ostatniej fabryki Polaroida było zaledwie początkiem wielkiego powrotu technologii opatentowanej przez Edwina Herberta Landa już 1947 roku. Dziś Polaroid wypuszcza nowe aparaty, a zdjęcia natychmiastowe stanowią mocną przeciwwagę dla cyfrowego zapisu uwodząc materialnością nie tak łatwo dostępną w cyfrowym świecie.

7 listopada 2021

Semestralne zajęcia dla dzieci

Od listopada zapraszamy na stałe, semestralne warsztaty dla dzieci i młodzieży w ramach Domu Kultury APK.

6 listopada 2021

Warsztaty fotografii spirytystycznej

W jeden z listopadowych wieczorów zapraszamy na warsztaty z fotograficznego wywoływania duchów.

20 października 2021

Bydgoska Akademia Fotografii MASTER - tryb zaawansowany

Trwa nabór do eksperckiej formuły BAF MASTER. W ofercie są do wyboru aż cztery różne pracownie prowadzone przez doświadczonych fotografów. Zapraszamy osoby, które chciałyby poszerzyć swoje umiejętności w wybranej przez siebie dziedzinie fotografii.