28 lipca 2011

Przerwa urlopowa od 28.07 do 20.08.2011 r.

Muzeum Fotografii w okresie od 28 lipca do 20 sierpnia będzie nieczynne. Za utrudnienie przepraszamy.

Informacje proszę przesyłać na adres arek.blachowski@interia.pl

Kustosz Muzeum Arkadiusz Blachowski

21 lipca 2011

POWSTAŁA NOWA STRONA BYDGOSKIEJ AKADEMII FOTOGRAFII

Wszystkich fotografujących, a przede wszystkim  słuchaczy I roku BAF i kandydatów na II rok zapraszamy do odwiedzenia nowej, tworzonej na potrzeby BAF, strony internetowej  www.baf.byd.pl.  Znalazły się na niej informacje o BAF, aktualności, kalendarium, plany zajęć, w przyszłości będzie również galeria zdjęć słuchaczy.

7 maja 2011

Noc Muzeów 14 maja 2011 r.

PROGRAM NOCY MUZEÓW W MUZEUM FOTOGRAFII:

15.00-20.00: prezentacja sprzętu fotograficznego firmy  SIGMA z możliwością wypróbowania obiektywów – IBO Ireneusz Borzych,

15.00-20.00: giełda fotograficzna,

18.00: otwarcie wystawy fotograficznej „Światłem malowane„:

19 stycznia 2011

Rusza następna edycja Bydgoskiej Akademii Fotografii!

Od 1 lutego 2012 r. zajęcia także w trybie zaocznym!
Akademia proponuje kształcenie w zakresie fotografii. Daje możliwość przeżycia rocznego, intensywnego programu edukacyjnego.

21 września 2010

Fotografia Artystyczna i Użytkowa – Studia podyplomowe na WSG

Cel studiów:

Fotografia to dziedzina kultury dynamicznie zmieniająca się i rozwijająca. Jednym z powodów niewątpliwie jest rozwój technik obrazowania (aparaty cyfrowe, programy do obróbki zdjęć) ale też funkcjonowanie fotografii w innych mediach: Internet, prasa, bilbordy. Z drugiej strony, wzrasta zainteresowanie naszą historią, rodzinną i naszego regionu czy kraju. Fotografia jest skarbnicą wiedzy o minionych czasach w aspekcie historycznym, dokumentalnym oraz socjologicznym. Umiejętność fotografowanie jak i analizy obrazu fotograficznego pomaga niewątpliwie w wielu obszarach kultury i nauki.

Więcej informacji na stronie http://www.podyplomowe.wsg.byd.pl/index.php?id=253

17 marca 2010

Luksografia (luty 2010 r.)

Autorzy prac:

1. Rajmund Marczuk
2. Elżbieta Jankowska
3. Rajmund Marczuk
4. Adam Przeniewski
5. Izabela Siegert
6. Paweł Warlinski
7. Ludwika Jóźwiak
8. Agata Ptasznik

Luksografia to technika fotografowania bez użycia aparatu fotograficznego. Wykonuje się ją w ciemni pozytywowej, układając przedmioty bezpośrednio na papierze fotograficznym lub wkładając je w ramkę do negatywu w powiększalniku.

18 marca 2009

Makrofotografia i reprodukcja (kwiecień 2010 r.)

Autorzy prac:

Piotr Andrasiak